Grinder i waporyzator – akcesoria niezbędne

Liczne i częste dyskusje na temat moralnych aspektów oraz legalności zastosowania terapii przy użyciu preparatów na bazie medycznej marihuany sprawiły, że jest to temat gorący i kontrowersyjny. Można jednak podejść do niego od strony czysto technicznej, zostawiając na boku prywatne poglądy czy też dramaty poszczególnych chorych, którzy walczą o praw do zastosowania tego rodzaju terapii, wierząc że tylko ona może przynieść im ukojenie i zmniejszyć dolegliwości związane z występującą u nich chorobą. Chcąc dowiedzieć się nieco więcej na temat terapii, aby móc wyrobić sobie własną opinię lub też posiadać argumenty na poparcie opinii już posiadanej warto dowiedzieć się nico więcej, tak aby hasła grinder czy też waporyzator, nie brzmiały jak czarna magia.

Waporyzator

Waporyzator to urządzenia służące do przeprowadzania bezdymnej inhalacji przy pomocy suszu roślinnego. Jak twierdzą jego zwolennicy pozwala on na zmniejszenie ilości przyjmowanych przez organizm szkodliwych substancji, będących efektem ubocznym i wytwarzających się podczas procesu spalania. Zastosowanie waporyzatora pozwala zmniejszyć ryzyko podrażnienia tchawicy oraz szkodliwość terapii dla płuc.

Grinder

Drugim często poszukiwanym przez osoby interesujące się tego rodzaju terapią sprzętem jest grinder. Jest to kuzyn znajdującego się w niemal każdej kuchni młynka do kawy, służący do rozdrabniania suszu.
Warto zwrócić także uwagę, że w krajach w których wprowadzono do aptek preparaty na bazie marihuany, chorzy bardzo rzadko korzystają z samego suszu w czystej formie. Często stosowany jest olejek konopny, dostępny na przykład w formie kropli do nosa, papki czy nawet tabletek. Trudno więc mówić zatem o udostępnianiu w aptece suszu, który mógłby posłużyć także osobom, które terapii nie potrzebują.

waporizer
Biorąc pod uwagę wciąż toczące się badania nad możliwymi skutkami ubocznymi stosowania takiej terapii należy oczywiście zachować pewną rezerwę, pamiętając równocześnie, że apteki już teraz pełne są substancji szkodliwych dla ludzi, których stosowanie jest uzasadnione jedynie w określonych przypadkach, a pozytywne efekty niejednokrotnie obarczone są długą listą skutków ubocznych i działań niepożądanych. Wyrabiając sobie własną opinię na temat zastosowania medycznej marihuany warto zapoznać się z faktami, a nie bazować na wzruszających i przejmujących, ale jednak wymierzonych na tym, aby bazować na naszym współczuciu, historiach chorych pacjentów prezentowanych w mediach.